Лудогорец детронира Левски за купата

Сините бяха носители на трофея от предходното издание

Лудогорец детронира Левски за купата | StandartNews.com

Лудогорец успя да обърне резултата от 0:1 и се наложи над Левски с 2:1 в осминафинален мач от турнира за купата на България по футбол. По този начин шампионите детронираха „сините“, които бяха носители на трофея от предходното издание, информира БНР.

И трите гола паднаха през второто полувреме, а Уелтън даде аванс на „столичани“ в 61-ата минута. Осем минути по-късно влезлият като резерва Игор Тиаго с първото си докосване изравни за домакините от Разград.

В 79-ата минута Бърнард Текпетей завърши обрата в полза на шампиона на България след грешка на вратаря Пламен Андреев.

В самия край на срещата Хосе Кордоба получи правото да изпълни дузпа за Левски, но изпрати топката много над вратата и по този начин "сините" не успяха да вкарат мача в продължения.