Лудогорец удържа нулите в Женева! Отличен шанс в Лига Европа

Шампионите имат реална възможност за класиране напред

Лудогорец удържа нулите в Женева! Отличен шанс в Лига Европа | StandartNews.com

Лудогорец успя да удържи много важно равенство - 0:0 срещу Сервет в Женева в първи плейофен мач за осминафиналите в Лига Европа.

Така българският шампион има съвсем реални шансове за класиране напред в реванша в Разград след седмица.

Разградчани започнаха мача по-активно и в първите минути топката се задържаше предимно в половината на Сервет.

Франсиско Гомес стреля опасно към далечния ъгъл на швейцарската вратар, но Жереми Фрик реагира добре и изби топката с една ръка.

Домакините отговориха с удар от малък ъгъл на Жереми Гилемено и слаб такъв на Йоан Северин отблизо, като и в двата случая Серджио Падт нямаше проблеми.

В 42-ата минута Бендегуз Бола пробва мерника си от фаул на двадесетина метра пред вратата на Лудогорец. Ударът на унгарския халф обаче мина над целта. След 120 секунди Жереми Гилемено се оказа на добра позиция в наказателното поле пред Серджио Падт, но нападателят на Сервет не сполучи.

В 55-ата минута Бендегуз Бола шутира коварно отдясно, но Падт имаше добра намеса. Малко след това Мирослав Стефанович прати топката покрай вратата на Лудогорец с далечен изстрел. В 67-ата минута босненското крило нанесе опасен удар с глава, който обаче също не намери рамката на "орлите".

Нов удар към вратата на Лудогорец в 77-та минута, но Падт отново внимаваше.

Домакините опитваха всякакви начини да вземат победата в първата среща, но не успяваха да отбележат.

В рамките на две минути резервата Антунеш изпусна добри рвъзможности за гол.

Българският тим също имаше шанс за попадение! Пьотровски изведе отлично Фон Витри, който се беше включил в атака, но ударът на норвежеца не намери целта.