"Локо" (Пловдив) удари адашите за купата

"Локо" (Пловдив) удари адашите за купата | StandartNews.com

"Локо" (Пловдив) спечели 2:1 срещу адашите от София първия 1/4-финал за Купата на България. Интригата за реванша в "Надежда" обаче остава.

Ванчо Траянов откри още в 9-ата минута за домакините на "Лаута". Мартин Камбуров пусна отличен дълъг пас към Спас Делев, дребосъкът преодоля съперник и стреля, но Валентин Галев отклони топката в гредата. Ванчо Траянов бе най-съобразителен в ситуацията и успя да прати топката в опразнената врата. Отговорът на столичани не закъсня. В 14-ата минута Румен Трифонов проби отляво и центрира в наказателното поле, където Шехуди се извиси и с глава възстанови равенството.

След почивката домакините отново успяха да поведат, след като се възползваха от статично положение. Ласиман бе най-съобразителен при центриране в наказателното поле и с глава успя да отбележи след левашка намеса на вратаря на столичани Галев.