Ливърпул ги чака! Ман Сити с лекота изхвърли Копенхаген от ШЛ

"Гражданите" не оставиха и капка съмнение в превъзходството си

Ливърпул ги чака! Ман Сити с лекота изхвърли Копенхаген от ШЛ | StandartNews.com

Европейският клубен шампион Манчестър Сити продължава защитата на трофея си. Хората на Хосеп Гуардиола спечелиха с 3:1 и реванша срещу ФК Копенхаген, класирайки се за ¼-финалите в турнира.

„Гражданите“ победиха датчаните със същия резултат и при визитата си в Копенхаген. Така те ги отстраниха с общ резултат 6:2.

Сити предреши крайния победител още преди да е изтекла и 10-ата минута от двубоя на „Етихад“ . Мануел Аканджи  откри в 5-ата минута, а Хулиан Алварес удвои в 9-ата. Ерлинг Холанд заби дежурния си гол в добавеното време на първото полувреме. Почетното попадение за гостите реализира Мохамед Елиунуси в 29-ата минута.

„Гражданите“ не оставиха и капка съмнение в превъзходството си, пише gol.bg. Те пропуснаха още няколко изгодни положение, но след почивката видимо намалиха оборотите, след като си свършиха работата и с оглед на предстоящия сблъсък за върха във Висшата лига срещу Ливърпул.