"Левски" надви "Черноморец" като гост

"Левски" надви "Черноморец" като гост | StandartNews.com

Бургас. "Левски" показа превъзходство срещу "Черноморец" и заслужено победи с 3:1 в срещата от 9-ия кръг на стадион "Лазур". Това бе едва трети успех за "сините" от началото на сезона, като любопитното е, че и трите победи бяха в гостувания. След победата тимът от столицата събра 12 точки и излезе временно на 7 място, измествайки ЦСКА. Черноморец остана на осма позиция с 10 точки.

Мирослав Иванов изведе столичани напред в резултата в 6-ата минута, Черноморец изравни чрез Фонсека в 34-ата. Бруно Оливейра си вкара автогол в 37-ата минута, а Гари Родригес реализира за 3:1 в 61-ата минута.

Славиша Йоканович направи няколко промени в стартовия състав. Дебют в "А" група на вратата записа Горан Блажевич, който игра преди няколко дни при победата срещу Пирин Гоце Делчев за купата на България. В защита излязоха Орлин Старокин, Милиев, Перес и Нуно Пинто.

В средата на терена си партнираха Кевин Бру и Даниел Димов, като извън групата остана Владимир Гаджев. Пред тях бе Мирослав Иванов, а по крилата играха Гари Родригес и Ларсен Туре. На върха на атаката започна Цветан Генков.