"Левски" би "Пирин" с 2:0 в мач от първенството

"Левски" би "Пирин" с 2:0 в мач от първенството | StandartNews.com

Гоце Делчев. Отборът на "Левски" постигна първата си победа за сезона във футболното първенство. В мач от третия кръг на шампионата "Левски" победи като гост "Пирин" (Гоце Делчев) с 2:0.

На Градския стадион в Гоце Делчев Цветан Генков откри резултата в 35-ата минута. Той засече с глава топката във вратата на "Пирин" след центриране на Гари Родригес.

Преди това в 15-ата минута на мача Генков и Родригес стигнаха до голово положение за "Левски", като холандецът пропусна на празна врата, стреляйки над вратата.

В 55-ата минута на мача Гари Родригес от дузпа вкара втория гол за "Левски". Наказателният удар бе отсъден за нарушение на вратаря на "Пирин" Абдиков срещу Родригес.

Най-доброто положение за гол на "Пирин" бе в 40-ата минута, когато Марчев използва грешка на Димитър Везалов в защитата на "Левски", но стреля край вратата на гостите.