Левски изпързаля Ботев (Пд) след драма на "Герена"

Изключително ценен успех за състава на Станимир Стоилов

Левски изпързаля Ботев (Пд) след драма на "Герена" | StandartNews.com

Отборът на Левски надви с 1:0 Ботев (Пловдив) в мач от 13-ия кръг Първа лига.

Около 10 000 зрители пристигнаха на "Герена", чийто сектор "А", без ВИП трибуната, е затворен заради наказанието от мача с ЦСКА-София. Агитката на столичани бе извадила над 50 знамена, които се вееха в сектор "Б" от началото на срещата.

Единственото попадение бе дело на Илиян Стефанов, който се разписа в 21-ата минута.

В 63-ата минута Николай Минков с бомбен удар прати топката в горния ляв ъгъл на Андреев за 1:1. Скамейка на пловдивчани полудя от радост, но тя не продължи дълго, тъй като реферът Станимир Тренчев бе викнат да гледа ВАР. След като се върна на терена, съдията отмени попадението за фаул на Ману срещу Цунами секунди преди гола. Решението вбеси щаба на Ботев, пише БНР.

Съставът на Станимир Стоилов бе далеч от най-доброто си представяне, но записа изключително ценен успех, който изкачи 26-кратнитее шампиони на трето място във временното класиране с актив от 24 точки от 10 мача. ЦСКА-София с точка повече преди гостуването на четвъртия Лудогорец в понеделник, а лидер е ЦСКА 1948, който има 26 точки, но и два мача повече от Левски, “червените” и шампионите.