Кръстева и Пантелеев спечелиха купа "Странджа"

България завърши с най-много златни медали

Кръстева и Пантелеев спечелиха купа "Странджа" | StandartNews.com

Боксьорите Стойка Кръстева (51 кг) и Радослав Панталеев (91 кг) спечелиха купа „Странджа“. Те ликуваха с отличието при жените и мъжете в 72-ото издание на най-стария боксов турнир в Европа. Панталеев наследи на трона Даниел Асенов, който се размина с възможността да спечели четвърто отличие и така да се изравни на върха във вечната ранглиста с Цачо Андрейковски и Даниел Петров. Негови подгласници за 2021 годиана са Хавиер Ибанез от България (57) и Дилшодбек Рузметов от Узбекистан (81).

Общо 13 шампиони бяха излъчени в последния ден на надпреварата в зала „София“. Участие взеха близо 300 боксьори от 35 държави. България спечели най-много златни медали. Освен Стойка Кръстева и Радослав Панталеев, с титли се поздравиха Станимира Петрова (57 кг), Даниел Асенов (52 кг) и Хавиер Ибаниес (57 кг).