Корави норвежци удържаха ЦСКА в София

Червените завършиха 0:0 с Бодьо Глимт

Корави норвежци удържаха ЦСКА в София | StandartNews.com

ЦСКА завърши наравно 0:0 с норвежкия Бодьо Глимт в мач от втория кръг на Група С на Лигата на конференциите. Резултатът е справедлив, като мачът премина при поделено надмощие.

Срещата започна двуостро, с атаки и към двете врати;

В 6-та минута Кери шутира от фаул, но Хайкин изби. Преди да е изтекъл половин час от мача червените пробваха още два удара към противниковата врата, но Кери и Матей не улучиха вратата.

В 30-ата минута се заформи сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините, но в крайна сметка Матей изчисти към тъча. Десет минути по-късно Бодьо организира опасна атака след грешка на Мазику, която завърши с неточен шут над вратата на Ботеим.

Червените отново натиснаха в началото и на второто порувреме, но без резултат.

В 58-та минута Бусато се намеси отлично срещу изскочил срещу него нападател на норвежците.

Малко след това и червените изпуснаха добра възможност чрез Греъм Кери.

Нова опасност пред вратата на ЦСКА, но Георги Йомов изчисти пред голлинията. В този период гостите нарушиха ритъма в играта на ЦСКА.

Голям шанс за ЦСКА! Четири минути преди края удар на Кайседо с глава бе отразен от вратаря на Бодьо.

Добри финални минути за червените, които на свой ред взеха инициативата. Но в последните секунди на добавеното време гостите вкараха гол. За щастие той бе след явно нарушение в атака и не бе зачетен.

ЦСКА е с точка след първи два мача, докато Бодьо Глимт вече има четири.