Еуфория и врящ стадион! Исторически ден за Левски

Сините се класираха за финал за Купата на България

Еуфория и врящ стадион! Исторически ден за Левски | StandartNews.com

Идва култов мач за българския футбол!

Левски се класира на финал за Купата на България, след като победи с 1:0 Лудогорец на препълнения до краен предел стадион "Георги Аспарухов".

Единственият гол вкара Уелтън още в 3-ата минута и така с общ резултат 4:2 "сините" се класираха напред, където на 11 май ще срещнат вечния съперник ЦСКА. Това ще е първи директен мач за трофея между двата отбора от 2005 г., когато Левски спечели с 2:1.

Тази вечер хората на Станимир Стоилов пропуснаха и да разгромят Лудогорец, особено през първото полувреме.

През втората част все пак шампионите опитаха обрат, но не стигнаха и до изравняване.В 85-ата минута и Спас Делев шутира от фаул, но в аут. До края така и не падна нов гол и Левски заслужено се класира на финал.