Холанд разстреля Лутън. Манчестър Сити отива на четвъртфинал

Двубоят се превърна в истинско шоу

Холанд разстреля Лутън. Манчестър Сити отива на четвъртфинал | StandartNews.com

Манчестър Сити се класира за ¼-финалите за ФА Къп, прегазвайки с 6:2 Лутън като гост. Двубоят се превърна в истинско шоу голов рецитал на чупещия всякакви голови рекорди Ерлинг Холанд. Норвежкият таран заби феноменалните 5 попадения във вратата на „шапкарите“.

В ролята на другото главно действащо лице в срещата влезе Кевин де Бройне. Белгийският плеймейкър също регистрира историческо постижение, след като асистира за първите 4 попадения на Холанд.

Още едно попадение за гостите за цвят реализира Матео Ковачич. За Лутън двата гола заши Джордан Кларк, пише gol.bg.

Голеадата започна още в 3-ата минута. Тогава Де Бройне намери перфектно Холанд в пеналта и той не остави шансове на Крул – 0:1.

Четвърт час по-късно Холанд удвои след нова феноменална асистенция на Де Бройне. Норвежецът излези очи в очи със стража и реализира за 0:2.

В 40-а минута белгийският полузащитник Де Бройне отново показа невероятния си поглед върху играта, като изведе Ерлинг Халанд сам срещу Тим Крул, а норвежецът бе категоричен и успя да оформи своя хеттрик със страхотен завършващ удар.

В 45-а минута падна най-красивиян гол в двубоя. Джордан Кларк получи хубав пас и овладя, като реши да стреля от сериозно разстояние, а опитът му намери точно пространството, където горната и лявата странична греда на Ортега се събират, като се превърна във феноменално попадение - 1:3.

В 52-а минута Джордан Кларк получи убийствено подаване, озовавайки се сам срещу вратаря, като отбеляза с увереност. Топката отиде под напречната греда, а ударът бе перфектен - 2:3.

Само три минути по-късно Ерлинг Холанд отново получи от Кевин де Бройне, а норвежкият нападател чукна топката в опразнената врата, като нямаше проблеми да отбележи четвъртото си попадение в срещата - 2:4 за Манчестър Сити.

В 58-а минута Бернардо Силва се отличи с чудесен пас, намерил Ерлинг Халанд в наказателното поле, който се възползва от ситуацията и стреля ниско, за да оплете топката в мрежата - 5:2 за Манчестър Сити и пети гол за Холанд.

В 72-а минута Матео Ковачич достигна до подаване и нанесе перфектен удар от границата на пеналтерията, влетял под напречната греда зад вратаря - 6:2 за Манчестър Сити.

До края не паднаха повече голове в тази шеметна вечер на стадион.