Гениален МБапе нокаутира Реал Мадрид!

Манчестър Сити съсипа Спортинг като гост

Гениален МБапе нокаутира Реал Мадрид! | StandartNews.com

ПСЖ взе минимална преднина пред Реал Мадрид в първия осминафиналния сблъсък  в Шампионската лига. Победата с 1:0 прави сблъсъка още по-интригуващ преди реванша.

Домакините имаха тотално надмощие почти през целия мач. Направиха обаче много пропуски, в други случаи вратарят на Реал Куртоа се намесваше отлично.

Върхът на това бе в 61-та минута, когато Тибо Куртоа хвана дузпа на Лео Меси.

ПСЖ не спираше да се опитва да стигне до гол и в 77-ата минута не бе никак далеч, но удар на Мбапе излезе на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Куртоа.

Четири минути преди края и Неймар имаше добра възможност, но от малък ъгъл все пак не можа да уцели вратата на гостите.

Абсолютната хегемония на домакините в мача намери своя резултат. Типичен пример на гениално отиграване от световна класа. В добавено време Килиян Мбапе вкара чудесен гол и осигури победата с 1:0 на французите.

В другия осминафинал от вечерта английският първенец Манчестър Сити на практика се класира напред, след като съсипа с 5:0 Спортинг Лисабон като гост.