Събота,

Роналдо плаче. Белгия мечтае

От: Владислав КОЛЕВ -
1130

Европейският шампион е аут от първенството!  Белгия победи Португалия с 1:0 в осминафинален сблъсък и продължава напред.

Първото полувреме течеше равностойно, единствено силен удар на Роналдо от фаул бе отразен от Куртоа.

Бомбата бе възпламенена в 42-та минута! Братът на звездата на Белгия Еден Азар - Торган, изстреля снаряд към Руи Патрисио, който прободе португалската врата - 1:0.

Веднага след началото на втората част обаче белгийците загубиха своята звезда Кевин Де Бройне,който напусна контузен, а и невъзстановен от травмата си.

Снимка 536729

Португалциге имаха преимущество до края, но без резултат.

Снимка 536720

В 81-та мин - намеса на Куртоа! Вратарят улови удар на Диаш с глава, засечен след изпълнение на корнер.

Веднага след това - греда за Португалия! Герейро  засече отбита топка и оставен сам стеля необезпокоявано, но в гредата!

Еврошампионите обаче не можаха да направят повече. Белгия е на 1/4 финал!  Там обаче ще има тежка задача срещу Италия.