Червените спечелиха с 3:0 над невярващите чехи от Виктория

Голям ЦСКА! Червените отново в Европа /СНИМКИ/ | StandartNews.com

Истинска европейска вечер в София!

Една от многото в славната история на ЦСКА!

На националния стадин "Васил Левски" ЦСКА спечели с 3:0 срещу Виктория Пилзен и влезе  в групите на Лига на конференциите.

Една наглед почти невъзможна задача се превърна реалност. И донесе огромна радост на всеки фен, обичащ този клуб.

В редовното време червените спечелиха с 2:0 и с общ резултат 2:2 мачът вмлезе в продължения.

Гостите от Пилзен можеха да открият резултата в 4-ата минута, когато Чори се откъсна от центъра сам срещу Бусато, но стражът на червените спаси изстрела на нападателя.

Българският тим отговори подобаващо в 7-ата минута. Вион намери Вилдсхут в наказателното поле, който пусна към Кери и ирландецът откри резултата след страхотен шут в близкия ъгъл.

В 20-ата минута Бусато отново спаси червените страхотна намеса. Янушек центрира към Мускера, който стреля с глава от близка дистанция, но стражът на българския отбор отрази с една ръка.

В 40-ата минута чехите вкараха гол, но той правилно бе отменен.

При пробива на Мускера отляво топката напусна терена с целия си обем.

ЦСКА - София - Виктория (Пилзен)

Голям пропуск на ЦСКА! в 54-та мвинута Вилдсхуд опропасти отличен пас на Георги Йомов пред вратата на чехите.

Великолепен Георги Йомов! В 64-та минута той вкара за 2:0 и потвърди отличната си форма. Ясно бе - от тук нататък започва грандиозна битка за класиране.Общият резултат бе изравнен - 2:2.

Страхотна публика, червените натиснаха в търсене на трети гол. Изглеждаха и добре физически подготвени.

Натрупаха обаче четири жълти картона в мача, което вдигаше напрежението.

В 82-та минута чешкият вратар успя да отклони удар с глава на Кайседо. Натискът на ЦСКА продължаваше.

До нов гол обаче не се стигна и битката влезе в продължения;

Паметни продължения! Първо ЦСКА остана с 10 души заради втори жълт картон на Кайседо.

Снимка 544510

И в 119-та минута Матай вкара третия гол с глава!  Публиката, тази велика публика, ликуваше заслужено. Христо Стоичков възторжено ръкопляскаше!

За втора поредна година ЦСКА е в групите,сега в Лига на конференциите. Браво,армейци!