Чудо! Седми трофей в Европа за Севиля

Испанците вече са пълен феномен в турнира Лига Европа

Чудо! Седми трофей в Европа за Севиля | StandartNews.com

Чудото на турнира Лига Европа Севиля продължава!

Испанският тим спечели за седми път този турнир, след като в Будапеща се наложи над Рома след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията резултатът бе 1:1. И още нещо - четири финала бяха взети от Севиля, след като хитрият тим изоставаше в резултата!

Трибуните на супермодерния стадион "Пушкаш Арена" в Будапеща бяха препълнени с 67 хиляди зрители, като агитките на двата тима показаха своите хореографии за финала.

Дибала откри за "вълците" в 35-ата минута, а в 55-ата съотборникът му Манчини си отбеляза автогол в полза на противника.

В 67-ата минута "джалоросите" без малко не възстановиха своя аванс, но Буну изби удар на Ейбръхам.

В 75-та минута Окампос влезе в наказателното поле на Рома и падна, а съдията Антъни Тейлър отсъди дузпа за Севиля. Но повторенията ясно показаха, че Ибанес играе с топката, преди нападателят да падне. След преглед на монитора, английският рефер отмени решението.

Седем минути по-късно и Рома поиска дузпа, за игра с ръка в наказателното поле, но ВАР дори не разгледа ситуацията.

И страхотно спасяване на Ясин Буну в края, запазило Севиля в играта, след удар на Белоти отблизо.Финалът влезе в продължения.

Още 30 минути , в които резултатът не бе променен. Дузпи!

Там Кралят на Лига Европа бе категоричен - 4:1 и седма купа за Севиля!