Челси взе първото лондонско дерби на Боксинг дей

Челси взе първото лондонско дерби на Боксинг дей  | StandartNews.com

Лондон. Челси взе лондонското дерби срещу Уест Хем с 2:0 на "Стамфорд Бридж" в първи мач от 18-ия кръг на Висшата лига.

На Боксинг дей, както в Англия наричат 26 декември, селекцията на Жозе Моуриньо не даде шанс на "чуковете", за да може да събере преднина от 6 точки пред 2-ия Манчестър Сит. Уест Хем е 4-и с 31 точки.

В 31-та минута след центриране от корнер Неманя Матич отклони топката с глава и Джон Тери се разписа от близо.

В 62-та минута Диего Коща получи топка отляво на наказателното поле и след като излъга трима защитници на "чуковете", преодоля Адриан с точен изстрел по земя. До края на срещата гостите имаха шанс да върнат един гол, но Морган Амалфитано уцели греда, останал очи в очи с Тибо Куртоа.

От този кръг има още едно столично дерби между Арсенал и Куинс Парк Рейнджърс, които излизат един срещу друг от 19,30 часа българско време.