БГ атлетите със силен финал в Риети

БГ атлетите със силен финал в Риети | StandartNews.com

Силно представяне направиха българските атлети в последния си старт за летния сезон в италианския град Риети, където се проведе турнира от сериите IAAF Challenge. Еврпейският вицешампион за младежи под 23 г. в тройния скок Георги Цонов се приземи на 16.45 м в най-добрия си опит. Победител с 16,67 м стана Джонатан Драк (Мавриции). Европейският шампион за младежи под 23 г. Митко Ценов спечели трето място в коронната си дисциплина 3000 м стипълчейз в Риети. Роденият в Мездра атлет измина дистанцията за 8:28.81 мин. Българинът бе победен от Брахим Талеб (Тун) - 8:24.61 мин и Амор Бен Яхиа (Мар) – 8:25.50 мин. Спринтьорката Инна Ефтимова (на снимката) стартира в Риети със световната вицешампионка на 200 м Илейн Томпсън (Ям). Българката остана пета с 23,92 сек. Томпсън стана първа с 22.59 сек.