Баксетболистките на Хасково изравниха срещу "Нефтохимик"

Баксетболистките на Хасково изравниха срещу "Нефтохимик" | StandartNews.com

Бургас. Отборът "Хасково 2012" победи след като гостува на "Нефтохимик 2010" (Бургас). Успехът им бе със 73:67 (21:19, 21:22, 17:13, 14:13) точки във втория мач от полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени. Резултатът бе изравнен на  1:1 победи като се играе на три успеха от пет мача. Третият двубой ще бъде този четвъртък в Хасково.

Първото полувреме бе равностойно и за двата тима. В началото омакините поведоха с 6 точки - 33:27 в 15 минута. Момичетата на Петко Маринов пък отстъпваха с точка - 42:41 в почивката.

Началото на третата четвърт от мача бе решаващ за гостенките, в която направиха серия от 13:0 и поведоха с 14 точки - 55:41. Малко преди последните 10 минути волейболистките от "Хасково 2012" направиха аванс от 5 точки - 59:54. По-късно взеха преднина от 11 точки - 65:54.

Домакините така и не успяха да обърнат мача до края. Те ще трябва да се поизпотят, за да  спечелят поне една победа като гост, ако искат да пратят серията в пети мач.

Пет хасковлийки завършиха с двуцифрен точков актив. Николина Николич е с 15 точки и 5 борби, Амра Мехмедич има 13 точки, както и 5 борби и 5 асистенции. Наталия Топалова-Шопова записа 13 точки и 9 борби, а с 11 точки се записаха Анита Тейлане и Антония Загорова.

Домакините от Бургас се отличиха с баскетболистките Ашли Гейл , която направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 16 борби, Вийве Кай Ребане с 14 точки и 13 борби и с по 11 точки Олга Добровина с 10 асистенции, и Анна Соколан.