Атлетите на Европа поведоха на САЩ

Воденият от Добромир Карамаринов тим на Стария континент е с 6 победи в първия ден

Атлетите на Европа поведоха на САЩ | StandartNews.com

Сборният тим на Европа по лека атлетика поведе в класирането в историческия сблъсък със САЩ, който се провежда на ст. "Динамо" в Минск. След първия ден от надпреварата Европа и с 328 т, а САЩ с 316. Водач на отбора на Европа е Добромир Карамаринов, първи вицепрезидент на Европейската атлетика. Състезателите от Стария континент постигнаха 6 победи. Сред най-значимите бе тази в скока на височина при мъжете където Максим Надесекау спечели с 235 см, което е водещо постижение в света за сезона. В хвърлянето на диск най-добрата състезателка на Хърватия Сандра Перкович спечели с 67,65 м и така показа, че вече си връща спортната форма от преди контузията. Днес битката Европа - САЩ звършва с излъчването на победителите с 19 дисциплини. Състезанието е последното голямо преди световното в Доха, което ще се проведе от 27 септември до 6 октомври.