"Байерн" би в Мюнхен, но "Барса" продължи към Берлин (ВИДЕО)

"Байерн" би в Мюнхен, но "Барса" продължи към Берлин (ВИДЕО) | StandartNews.com

"Байерн" победи "Барселона с 3:2 на "Алианц Арена" в полуфиналния реванш на Шампионската лига. "Каталунците" обаче взеха първия мач с 3:0 и така се класираха за финала на надпреварата в Берлин.

Двубоят в Мюнхен премина през няколко обрата, за да може домакините в крайна сметка да напуснат турнира с вдигната глава.

Изключително силен мач, въпреки допуснатите три гола, направи немският стража на гостите Тер Стеген.

"Байерн" започна обещаващо срещата, след като Бентиа откри резултата още в 7-ата минута, след страхотен удар с глава. Още преди да измине половин час от началото на срещата обаче "Барса" обърна резултата, чрез два гола на Неймар (15, 29').

След почивката немският шампион бе по-активният тим на терена и на свой ред стигна до обрат, чрез Роберт Левандовски (58') и Тома Мюлер (74'). За повече обаче силите на домакините не стигнаха и така те напуснаха турнира.

Така "Барселона" вече очаква своя противник за финала на 6 юни в Берлин. Тази вечер в другия полуфинален реванш "Реал" Мадрид посреща "Ювентус" на "Бернабеу", след като италианците спечелих с 2:1 първия мач в Торино.