Локо Сф отстрани Славия за Купата

Локо Сф отстрани Славия за Купата  | StandartNews.com

София. Локомотив София се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. "Железничарите" победиха с 2:0 Славия в реванша на стадиона в квартал "Овча Купел" и въпреки домакинската загуба с 1:2 в първия мач продължават напред в надпреварата.

На стадион "Славия" през първото полувреме не паднаха попадения, а единственото по-сериозно положение дойде в 14-ата минута, когато Галин Иванов с удар от около 16 метра нацели левия страничен стълб на вратата на Божидар Митрев.

След почивката "железничарите" се активизираха и стигнаха до два гола, с които отстраниха своя съперник. Първо в 53-ата минута Маркиньос намери Базея, който добре финтира в наказателното поле Виктор Генев, след което с удар по тревата не остави шанс на Георги Петков за 1:0 в полза на гостите.

Том засече за 2:0 в 80-ата центриране на Искрен Писаров и за втори път остави безпомощен бившият вратар на "Левски". Три минути по-късно Маркиньос имаше шанс да направи резултата класически, но нацели напречната греда.

Преди началото на срещата пък в парка около стадиона меле си организираха фенове на двете агитки.