Бургазлии оглавиха Камарата на архитектите в България

Преди броени дни се проведе Двадесето редовно отчетно-изборно Общо събрание на Камарата на архитектите в България, където Бургаската колегия постигна исторически успех и признание.
Арх. Владимир Милков бе избран за Председател на Управителния съвет на авторитетната браншова организация. В управленските структури на Камарата с четиригодишен мандат бяха избрани още двама бургазлии, които са и в ръководството на регионалната колегия - арх. Костадин Христов - за Председател на Контролния съвет на КАБ, и арх. Мирослав Бойчев - за член на УС на КАБ. Всички бургаски кандидати получиха широка подкрепа от другите градски колегии в цялата страна.
Регионалната камара в Бургас също има новоизбран Управителен съвет. Той е в състав: арх. Събин Попов - Председател, арх. Венета Иванова - зам.-председател, ланд. арх. Пламен Матеев - зам.-председател, и членове арх. Мина Георгиева, арх. Костадин Христов, арх. Мирослав Бойчев и арх. Калоян Матеев.
Кметът Димитър Николов поздравява бургаските архитекти за постигнатото заслужено признание.
"Продължаваме да сме отворени за всякакви предложения и винаги ще поощряваме творческата фантазия. Технологиите, науката, възприятията на хората за модерност и изкуство се развиват и ние трябва да сме адекватни със съвременните тенденции. Именно тук е вашата важна роля. Вярвам във вас и съм сигурен, че и аз, и вие искаме думата МОДЕРЕН да продължи да се споменава редом с името Бургас!, каза кметът.
ЮНЕСКО добави 13 нови обекта към Списъка на световнот...
Извънредна новина за дрона край Тюленово
Тъжно. Почина знаменит литературен критик
Падна тайна за новия тотомилионер
Черен ден за родния футбол. Отиде си знакова фигура
Кантарджиев алармира! Какво се задава след месец
Синоптиците извадиха прогнозата за октомври. Не е за...