Кърджали. Започна изплащането на дължимите заплати на металурзите от Кърджали от частния съдебен изпълнител Росен Сираков.
Около 50 души вече са получили част от сумите си, съобщи Стефан Атанасов от Инициативния комитет на протестиращите работници. Атанасов уточни, че по сметките на колегите му, които имат изпълнителни листове, са приведени около 70 на сто от определената сума.
„Първото ни искане вече е факт, надяваме се до края на седмицата всички неколкостотин души да получим парите си, защото на ден съдия изпълнителят обработва по 70 дела”, каза Атанасов. Той и останалите работници настояват в най-скоро време за среща с новия инвеститор „Хармони 2012“ и представители на ПИБ.
Металурзите настояват за повече яснота относно бъдещето на комбината, кога може да се очаква рестарт на цинково производство, ще бъдат ли наети на работа досегашните работници. Във вторник те отново ще се съберат в центъра на Кърджали пред паметника на Васил Левски, за да заявят позицията си.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com