България с първа победа в Световната лига

България с първа победа в Световната лига  | StandartNews.com

Чикаго. България записа първа победа в Група B на Световната лига. В Чикаго селекцията на Камило Плачи изстрада успеха над САЩ с 3:2 (26:24, 25:17, 14:25, 13:25, 15:12).

Нашите загубиха първия си мач на американска земя, а в стартовите състави на двата тима в сравнение с вчера имаше две промени Цветан Соколов замени Венелин Кадънков за България, а Кавика Шоджи бе на мястото на Мика Кристенсън за САЩ.

Първият гейм предложи изключителни емоции на волейболните фенове, а в крайна сметка "лъвовете" го взеха след обрат от 19:24. Тодор Скримов с три поредни аса за невероятния обрат в първия гейм, вдъхнови България за първа победа в надпреварата, допълва bgvolleyball.com.

България спечели следващия гейм, но загуби третия и четвъртия, за да се стигне до тайбрек.

Тайбрекът започна добре за България и нашите поведоха с 5:3 след силен сервис на Виктор Йосифов. Полетата бяха разменени при 8:5 в полза на Лъвовете, но САЩ записа цели 4 поредни точки в актива си благодарение на мощен сервис на Матю Андерсън, ас и две грешки на Цветан Соколов. Камило Плачи взе прекъсване и пусна в игра Венелин Кадънков. Тодор Скримов изравни с атака за 9:9, след което Ники Николов записа ас. Центърът ни продължи ракетния обстрел от начален удар и позволи на България да излезе с три точки преднина - 12:9. Първо Тейлър Сандър атакува в аут, а след това Скримов завърши успешно атака от зона четири. Нашите записаха още две точки в актива си след грешки от сервис на съперника, а последната точка бе дело на Виктор Йосифов с нападение през центъра.

Скримов бе най-резултатен за България със 17 точки. Освен уникалната си серия в края на първия гейм, когато той записа три поредни аса, той прибави още един в течение на срещата, точка от блок и 12 от атака. С точка повече в актива си пък завърши Тейлър Сандър - 18.