500 000 евро за топ 4 на Евроволей

500 000 евро за топ 4 на Евроволей | StandartNews.com

Националите готвят изненада за малчугани

Предстоящите Европейски първенства по волейбол за мъже и жени отново ще бъдат гледани от над 128 държави, а отборите в топ 4 ще получат големи финансови облаги от ТВ правата. Общата сума, която е отредена за най-добрите отбори в Европа, е по 250 000 евро на двата шампионата. Заедно с трофея за първо място при мъжете и жените победители ще приберат и по 120 000 евро. За второто място заедно със сребърните медали отборите ще получат и 70 000 евро. Носителите на бронзово отличие пък ще приберат по 40 000 евро.

Загубилите малкия финал и останали без медал, а само с престижно четвърто място, ще вземат по 20 000 евро. Общият награден фонд за това Европейско е увеличен с точно 100 000 евро при всеки от двата пола, след като на шампионата през 2013 година той бе 150 000 евро. "Това е едва вторият път в историята на Европейските първенства, в който ще имаме награден фонд за първите 4 отбора", заяви президентът на ЦЕВ Андре Майер. "По този начин искаме да наградим топ отборите и най-добрите състезатели в Европа за техните усилия и бъдещия им принос към развитието на играта", каза още той.
Междувременно националният ни отбор по волейбол реши да изненада малчуганите от Мини Евроволей 2015. Училището, чийто отбор триумфира в надпреварата ще получат рамкирана фланелка на българския тим с автографите на родните ни състезатели.