НА ЖИВО: Григор взриви София с титла (С ВИДЕО)

От: Администратор -
НА ЖИВО: Григор взриви София с титла  (С ВИДЕО)

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО - ТУК!

Григор Димитров излиза във финала на "София оупън" срещу белгиеца Давид Гофен.

Ако победи, българската топракета ще спечели шестия си турнир и втори за годината след Бризбейн.

Всички билети в "Арена Армеец" са продадени.

Григор поведе 1:0 след два поредни аса, Димитров проби Гофен и удвои в сета. След 10 минути игра - 3:0 за Гришо. Белгиецът намали 1:3, а след това направи и пробив - 2:3. Серията на Давид продължава - 3:3 след завързан гейм. Димитров се събуди и 4:3, но не успя да пробие съперника си - 4:4. Димитров се измъкна в много тежка ситуация и е на гейм от спечелване на първия сет. Българинът не успя - 5:5. Димитров си взе сервиса - 6:5. Публиката притисна Гофен и той допусна пробив. Димитров спечели първия сет.

--------------------------------------------------

Втори сет. Григор поведе 1:0. Първият сет се повтаря. Димитров проби и 2:0 и си взе сервиса - 3:0. Лекцията продължава 4:0. Трудно, но 5:0 за Гришо. Гофен удължи агонията си - 1:5. Българинът изпусна три сервиса, за да вземе мача и допусна пробив - 5:2. Отпускането на Димитров продължава - 5:3. Гофен с нов пробив за 4:5 и ще сервира! Пробив и залата ликува. Григор спечели първа титла при мъжете на родна земя. Това е негова шеста в кариерата и втора от началото на годината!