Вторник,

Федерер за 13-ти път на полуфинал в Мелбърн

От: Администратор -

Четирикратният шампион Роджър Федерер се класира за 13-и път в кариерата си за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставеният под номер 17 швейцарец победи германеца Миша Зверев с 6:1, 7:5, 6:2 в рамките на 92 минути.

Роджър Федерер сложи край и на втората сензационна приказка на тазгодишното издание на Australian Open, отстранявайки дебютанта на 1/4-финал на турнир от Големия шлем Зверев, съобщава TennisKafe. 4-кратният шампион от Меллбърн трябваше най-много да се потруди във втория сет, но въпреки изразителния резултат в третия също трябваше да мине през голяма битка.

Така след като първата ни ракета Григор Димитров победи Денис Истомнин, който спря миналогодишния шампион Новак Джокович, Миша Зверев, минал през световния №1 Анди Мъри, също вече е извън играта.

Швейцарецът започна с бърз сервис гейм, а веднага след това пролича колко по-различен подход има той към мача си с родения в Москва тенисист, отколкото Анди Мъри.

Във втората част Зверев започна по-добре и дори поведе с пробив за 3:1, но Федерер бързо изравни за 3:3.
Германецът беше само на 2 точки от успеха в сета при 5:4 и 30:15 при сервис на съперника, но Федерер се мобилизира и взе следващите десет разигравания по пътя към обрата за 7:5.

В третата част доминираше швейцарецът, като взе пет поредни гейма, за да триумфира.

Федерер пласира 65 печеливши удара срещу 30 на съперника. Зверев опита познатата тактика с агресивна игра сервис-мрежа, която му помогна да елиминира номер 1 в света Анди Мъри (Великобритания) в четири сета на осминафиналите. Германецът излезе 75 пъти на мрежата, но спечели едва 30 точки.