Стефан Карулски, сръбски схима-архимандрит, предсказа ужасен хаос в началото на двадесет и първи век - в близко бъдеще потоп щял да преобърне целия свят.
Според него САЩ ще бъде под заплаха за оцеляване, а Русия ще бъде изправена пред немислима трансформация.
Водната стихия ще промени коренно живота на Земята в продължение на много години.
Неговите прогнози съвпадат с пророчествата на Ванга и Нострадамус, че САЩ ще страдат от тежко наводнение. Много градове ще отидат под вода. За да бъдат спасени, хората ще бъдат принудени да се преместят в други страни.
Бедствието ще засегне цялото човечество и хората ще се занимават основно с натурално земеделие. Това ще е единственият начин за оцеляване.
Светът ще бъде обхванат от глад и разруха. Човечеството обаче ще се адаптира след това огромно бедствие, въпреки че броят на мъртвите или изчезналите хора от лицето на Земята не се споменава. Ванга споделя подобна прогноза.
Той не предвижда глобална война, но в същото време подчертава, че борбата срещу „нова инфекция“ ще продължи достатъчно дълго.
Едно от предупрежденията му – „нова инфекция“ вече се сбъдна. И доказа, че най-старите старейшини са оставили след себе си много пророчества, които не трябва да се подминават с лека ръка.
Много от тях изглеждат причудливи и неразбираеми за съвременниците, но с течение на годините тяхното значение се изяснява, а прогнозите се сбъдват.
Кой е сръбският монах?
Схима-архимандрит Стефан Карулски е роден през 1922 г. и умира през 2001 г. Когато бил още малък, отишъл в манастир, разположен в Сърбия, там бил послушник. Отишъл на Атон пеша от Сърбия през 50-те години. Прекарва по-голямата част от живота си в Карула (почти 40 години). Водел строг аскетичен начин на живот, цяла Гърция знаела за него. Хиляди хора се обръщали към него за съвет и помощ.
Монахът неведнъж споменава, че Богородица и демони са му се явявали във видения. И в един момент той осъзнал, че е способен да гадае и предсказва. Демоните често били негови гости.
„Отначало се страхувах от тях. И тогава си помислих: имам кръст, това е моята клетка. Защо ходят тук? И сега виждам: четиридесет демона слизат при мен от планината. Например, както в иконите на Страшния съд, в иждам: огън от устата, горящи очи. И те идват при мен. Скрих се и си помислих: нека се приближат“. Когато демоните се приближили, отец Стефан започнал да ги кръщава.
„Бягат от кръста, ядосват се и викат:„ Проклети монаси, вие искате да заемете нашето място! В крайна сметка, понякога дори демонът умира … Какъв е общият смисъл на живота на човека? Да спечели святост, така че светите души на хората да заемат мястото на падналите ангели, паднали на Господния трон. Демоните са предатели, те се обърнаха от Бог и извикаха на подвижника: вие искате да заемете нашето място!”
Ако човек поеме по грешен път, демоните веднага ще се опитат да направят всичко възможно, за да го присъединят към своята „партия“. Така до края на дните те ще се намесват и съблазняват.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com
















