София. На минус 15 градуса ще очаква да посрещнем Коледа тази година. Синоптиците прогнозират, че снеговалежът ще намалее, но поледици за празниците ще има. Причината е в бурния вятър, който метеоролозите не очакват да стихне скоро.
Той ще докара преспи по шосетата, нови поледици на откритите места, както и огромни вълни на морето. Днес дори се очаква те да достигнат 4-5 бала. Още днес сутринта живакът ще падне до минус 9 градуса в столицата, а в Лудогорието до минус 12. През следващите дни до края на седмицата ще бъде студено, но с по-слаби валежи. В планините пък се очаква да падне още сняг. Заради много навявания кметовете ще изпратят допълнително машини, които да разчистват шосетата към курортите.
От КАТ обаче предупредиха, че трафикът ще бъде тежък, а проверките - денонощни. Пътните полицаи препоръчват да не се тръгва без зимни гуми и вериги, зареден резервоар, както и мобилен телефон с пълна батерия. По пътя към границите, основните пътни артерии и шосетата към курортите ще има допълнителни екипи на КАТ. Те ще спират автомобили, рейсове и камиони, ако нямат необходимото оборудване за зимни условия.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com