Най-дългогодишният телевизионен водещ у нас - Николай Колев, ще получи г олямата награда за цялостен принос от XIV-тото издание на годишните награди Media and Art Awards 2025, съобщават организаторите.
Събитието ще се проведе дни след 24 май - на 2 юни 2025 г. в клуб Singles в НДК, София. По традиция медийните награди съвпадат с рождения ден на организаторите - агенция за публични комуникации VIP COMMUNICATION, която навършва 19 години.
Кариерата на Николай Колев започва преди близо 50 години в БНТ, след това води сутрешния блок на телевизия 7 дни. От 2013 г. е водещ на предаването „Делници” на телевизия „Евроком”, което се радва на много добра гледаемост.
През 2025 г. водещият навършва 76 години – роден е през 1949-а в Дряново и почти половин век от живота си е прекарал пред камера – нещо, с което малцина могат да се похвалят.
От тази година форматът на годишните медийни награди се разширява с награждаване на артисти от всички сфери на изкуството.
Агенцията, която е част от международната платформа за сътрудничество -GLOBAL LEADERS, и нейните управляващи съдружници Патриция Кирилова и Дончо Георгиев, са носители на почетни дипломи и награди, връчени им за заслуги в патриотичното възпитание на подрастващото поколение от най-големите родолюбиви организации – Международната организация на обединените Българи и Съюзът на военноинвалидните кооперации.
Годишните медийни награди поощряват и подпомагат развитието на най-добрите практики в медиите у нас. Партньорите на ПР-агенцията ще осигурят предметни и почетни награди за призьорите - ФРЕШ ПРИНТ, Едоардо Миролио, Рефан и др.
Основната цел на церемонията е да подпомогне стремежите на медиите да създават позитивни новини, отразяващи развитието на всички обществени и икономически сфери в страната. Да популяризират успехите на българския бизнес, българските таланти и благотворителните инициативи.
Досегашни носители на престижния приз са журналистите Иван Гарелов, Тома Томов, Георги Коритаров, Милен Цветков, Елена Йончева, Сашо Диков, Валя Ахчиева, и други.
И тази година сред призьорите ще бъдат журналисти от БНТ, БТВ, Нова ТВ, Евроком, България он Ер, ТВ 1, БГ+, Евронюз, а също и репортери от печатни и ел. медии.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com