Любопитно

Лъскат София със 140 милиона

Лъскат София със 140 милиона

София. Общо 138,7 млн. лв. са предвидени в бюджета на София за екология и за почистване през 2012 г. Това съобщи заместник-кметът по финансите Дончо Барбалов вчера. За транспорт ще се заделят 90 млн. лв., за образование 33 млн. лв., а за ремонт на улици 27 млн. лв. Това са и приоритетните области за 2012 г.

Проектът на бюджета за следващата година ще е малко под приетия за настоящата 2011 г. или 1 272 000 000 лв. Основните източници на приходи ще са парите от данъците, като най-значителното перо е такса смет. Инвестиционната програма на кметството се предвижда да е 613 млн. лв. Тя включва изграждане на нови детски градини, ремонт на улици, решаване на проблемите с трафика и др.

Общината ще продължи и изграждането на обекти, финансирани от европейски програми, като 2-рия лъч на метрото, 4 главни канализационни колектора, саниране на училища и др.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай