София. Злополучният язовир "Иваново" е военен учебен полигон. Това обяви пред ТВ7 кметът на Харманли Михаил Лисков. Той твърди, че язовирът собственост на Министерството на отбраната.
Язовирът е проблемен от 2004 година, когато писах до Генералния щаб и получих отговор от началника генерал Никола Колев. Тогава рапорт му е дал генерал Златан Стойков, който аз също получих. В писмото ясно се казва, че язовир “Иваново” е част от полигона в село Корен. Язовирът е с площ 400 декара. Полигонът в Корен е на разпореждане на министъра на отбраната. Водоемът се използва за подводно учение, обясни още Лисков.
"Аз имам кореспонденция по темата с язовир “Иваново” от 2004-а, 2005-а, 2006-а. През 2010-а писах до областния управител, че при каверната има хлътване на скалния откос", твърди Лисков. Той пише писмо до МО, в което ясно казва, че язовирната стена е част от корпусен учебен полигон, имот на МО.
Михаил Лисков добави, че не може финансира нещо, което не е общинска собственост. От селото са му изпращали сигнали за реката и коритото, което е изчистено.
Преди дни пак по бТВ министърът на отбраната Аню Ангелов категорично отрече, че на МО се водят язовири.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com