София. Учители ще градят позитивен образ на бежанците, съобщи образователният зам.-министър Мукаддес Налбант. Просветното министерство е разпратило писмо до училищата, с което препоръчва преподавателите да говорят за имигрантите от Сирия положително.
Ведомството пратило по школата и електронна книжка "Пътят на бежанеца", която ще помогне на хлапетата да разберат по-добре драмата на сирийските си връстници.
Никой все още не е поискал от министерството да помогне с учебници или помагала за обучението на сирийските деца. Ведомството е готово да даде учебници и тестове за хлапетата, говорено е и с катедрата по арабистика на Алма матер да осигури преподаватели.
Децата ще учат 6 месеца български, след което ще бъдат интегрирани в нашите школа и ще учат по нашата учебна програма. Езика си ще могат да усвояват в часовете по майчин език.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com