София. Хилари Клинтън ще слезе в столичното метро и ще разгледа римските мозайки. Бойко Борисов лично ще покаже на държавния секретар на САЩ Древна Сердика. Искам да види как историята и съвремието се сливат, обясни премиерът пред "Стандарт".
До станцията на метрополитена под ларгото вече е почти готов подземен музей. Сред най-интересните находки, които могат да се видят в него, са античен СПА център и гробници.
Хилари пристига в 12 ч в неделя и ще остане в София само пет часа. По неофициална информация следващата й спирка е страна от Близкия изток.
Освен с Борисов Хилари ще се срещне с президента Росен Плевнелиев и трима министри - на външните работи, на икономиката и на отбраната. Всичките разговори ще бъдат на "Дондуков" 1 и 2. Гостенката може да проведе и още няколко неофициални срещи в американското посолство.
Диверсификацията на газовите доставки се очаква да бъде основна тема на разговорите на г-жа Клинтън с Борисов и Трайчо Трайков. С Николай Младенов тя ще обсъди позицията на двете държави за Иран и кризата в Сирия.
С военния министър Аню Ангелов ще се дискутира въпросът за изтеглянето на двете страни от Афганистан. Той пък ще поиска американската армия да продължи да тренира у нас и да не намалява присъствието си в България, след като вече беше взето решение за свиването на щатските войски в Европа.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com














