Неделя,

Цацаров нареди: Следствието поема "Пирогов"

316
Цацаров нареди: Следствието поема "Пирогов"
A
A
A

Главният прокурор Сотир Цацаров разпореди следователи от Националната следствена служба да разследват инцидента в "Пирогов", съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.

Двама мъже, пациенти, загинаха при пожар в "Пирогов" тази сутрин. Огънят е пламнал около 4 часа във Второ вътрешно отделение на болницата. Били са евакуирани 32 души.

По случая е образувано разследване за причиняване на смърт на повече от едно лице, поради незнание или немарливо изпълнение на правно регламентирана дейност, представляваща източник на повишена опасност.

В момента се извършват оглед на местопроизшествието с участието на вещи лица и експерти по пожарна безопасност. Разпитват се свидетели, изземва се документация от лечебното заведение, допълват от прокуратурата. 


Всички новини от категория Инциденти.

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com