Бизнес

Тръгва ремонтът на Централна гара

Тръгва ремонтът на Централна гара

София. Ремонтът на Централната жп гара София започва през юни, когато ще се обяви тръжна процедура за избор на изпълнител. Това заяви Стилиян Кротнев, директор на дирекция "Стратегическо развитие и инвестиционни проекти".

В момента се изготвя проектът за ремонта, за да се осигури финансиране по ОП "Транспорт". Гарата ще бъде готова и пусната в експлоатация през декември 2014 г. Проектът предвижда от сегашното здание на гарата да остане само обвивката и то да бъде изградено почти отново.

На покрива ще бъдат монтирани фотоволтаици и гарите ще се топлят с енергия от слънцето. Ремонтът ще се прави, без влаковете да спират. От договорените 968 млн. лв. от ОП "Транспорт" вече са изплатени над 129 млн. лв. Целта е до края на 2012 г. да има 40% усвояемост на средствата за развитие на железниците от ОП "Транспорт".


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай