Пътищарите имат само един ход. Започват след Великден

Нито има пари, нито има възлагания за ремонти по републиканската пътна мрежа, а тя е в трагично състояние. Ще подсетим и Министерски съвет, че решението е в тяхното правомощия. След Великден протестите ще бъдат безсрочни, ако не се намери решение.
Това заяви председателят на Управителния съвет на на Браншовата камара "Пътища" Стефан Чайков пред БНТ.
За Чайков е неясна битката в парламента. Всички са прави в разрешаването на проблема, но решенията трябва да се взимат от Министерски съвет за това дали сегашното ръководство на АПИ да довърши ремонта и поддръжката на пътищата до сключване на новите договори, обясни Чайков. Той посочи, че за пътища всяка година се харчат между милиард-милиард и половина. Според него това, което не се разбира е, че договорите и възлаганията за поддръжката и ремонт на пътищата са законни.
Стефан Чайков чува само политическо говорене, но не и реално решаване на проблемите. Държавата в момента дължи на пътните строители около милиард и сто хиляди лева, а по възлаганията - милиард и двеста хиляди лева, посочи Чайков.
Предизборна обиколка на НДСВ в София Област
Денят на изненадите. Третата сервира Даниел Митов
Карадайъ каза в Барутин каква България иска ДПС
Гореща прогноза за цените на наемите
Стефан Янев: Да върнем доверието на българските гражд...
Важно за шофьорите. Кога се сменят зимните гуми
Джейн Фонда разкри най-болезнения си спомен. Пази го...