Кални бани и опера за първите немски туристи

Кални бани и опера за първите немски туристи | StandartNews.com

Варна. Първите немски туристи по морето изкараха вече една смяна и си тръгват след Великден. У нас през ранната пролет толкова много им харесва, че някои от тях идват за десети път.

Рекордьорка е 84-годишната Айзен Шмит от Франкфурт, която идва за 15-и път на почивка край Варна. Първите 150 туристи са настанени в 5-звездни хотели на Слънчев ден и Златни пясъци. Германските туристи умират за нашата топла минерална вода, калните бани и всякакви процедури, включително и водна гимнастика, която за тях е ежедневие по време на почивката им тук. За пълна балнеология плащат по 280-290 евро, а целият им отдих излиза близо 1200 евро. Но само за нощувка и полупансион, защото не си падат по ол инклузива. Немските пенсионери са тузари и предпочитат свободната консумация на обяд в ресторант по техен избор.

Оперните спектакли във Варна са другото, което ги привлича като магнит. Без да ползват пенсионерските отстъпки като при нас, голяма част от тях изгледаха премиерата на "Севилския бръснар". Почитателите на оперното изкуство от Германия обаче са много критични към обстановката, каза представителката на германския туроператор "Кур клуб" Красимира Георгиева. Всъщност сградата на операта е пред основен ремонт. Другото, което ги стъписва, са дупките по улиците и натрошените плочи на тротоарите. "Искам да видя Варна, а гледам все в краката си да не се спъна", оплакала се 90-годишна туристка. Следващата група от 160-170 души пристига в понеделник и част от нея ще бъде настанена в курорта Албена.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай