Бизнес

БГ храните със знак

Брандирането ще помогне потребителите да не бъдат лъгани

БГ храните със знак

Натуралната българска храна да се брандира със специален знак. Така потребителите ще знаят какво да избират, когато търсят здравословни продукти. Това предложи депутатът от ГЕРБ и бивш министър на земеделието Десислава Танева по време на дискусията "Да! На българската храна". Форумът, който се проведе вчера, е част от националната кампания "Да! на Българската икономика", организирана от "Стандарт" и КРИБ.

Танева даде за пример Франция, на която Еврокомисията е разрешила да брандира месото, което е местно производство, за да се различава от потребителите. Тя посочи, че потребителите у нас често са подвеждани относно това кои храни са полезни. На нея самата често й се случвало да обяснява, че млякото не е вредно.

Още за дискусията на "Стандарт" - в днешния брой.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Спорт
Коментирай