Парламентът освободи трима депутати

Парламентът освободи трима депутати  | StandartNews.com

София. Депутатите започнаха петъчния ден, прекратявайки пълномощията на трима народни представители. Бе гласувано заявлението за освобождаване на новоизбрания шеф на Здравната каса Пламен Цеков, който е народен представител от ПГ на ГЕРБ. От общо 127 народни представители „за” гласуваха 124, „против” - 1 и „въздържал се” - 2.
 
Беше гласувано и заявлението и на втори депутат от ПГ на ГЕРБ - Николай Коцев. Той е избран за депутат от Враца и е областен ръководител на партията там. Коцев обясни желанието си да напусне парламента с невъзможността да съвместява двете дейности.

За освобождаването му гласуваха общо 124 народни представители, от които „за” - 115, „против” - 7 и „въздържал се” - 2. Депутатът от ПГ на партия „Атака” Кирил Гумнеров обясни вота си против, защото според него Николай Коцев е бил много полезен депутат.

Третият - Михаил Влахов, не пожела дори и да влезе в парламента. Мястото за него се оваканти след като доскорошният зам.-шеф на групата на ГЕРБ в парламента Валентин Николов стана зам.-министър на икономиката. Влахов беше следващ в софийската листа, но отстъпва мястото си на по-следващия.
 
След сутрешното гласуване в петък групата на ГЕРБ всъщност остана с трима депутати по-малко
 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай