София. Георги Харизанов е дребен, мишената на атаката съм аз, обяви земеделският министър Мирослав Найденов по повод скандала с отстранения от длъжност шеф на "Напоителни системи".
Според Найденов са настъпени интересите на определени кръгове, свързани с напоителните съоръжения. Министърът уточни, че Харизанов е отстранен от поста, защото не го е уведомил за повдигнатото обвинение за кражба на 50 000 долара, въпреки че е знаел още на 13 януари.
"Тогава бях привлечен като обвиняем по дело от 2001 година за кражба на 50 000 щатски долара от офиса, в който работех. Нямам никакви притеснения с този казус и затова не съм признал пред министър Найденов", обясни пред медиите самият Харизанов.
„Месец по-късно, след като разбрах, Харизанов е отстранен", каза от своя страна Найденов и допълни: „Не го браня, а съм изключително ядосан защо не ми каза още на 13 януари, защото на всеки в тази държава може да бъде повдигнато обвинение. Затова сега го отстранявам от поста и да ходи да учи, дано завърши".
Във връзка с второто дело – за заплаха за убийство към жена, с която са присъствали заедно на мотосъбор, Харизанов обяви, че никога не е отправял заплахи за живота на обвинителката. По повод на скандала с липсващата диплома за висше образование той се извини и допълни, че е в процедура по възстановяване на студентски права. Харизанов уточни, през 1998 година е прекъснал обучението си в тогавашния полувисш институт по мениджмънт, търговия и маркетинг, и не се е дипломирал.
По-рано днес Радослав Чеглайски бе избран за председател на Съвета на директорите на „Напоителни системи”. Людмил Денев, който също беше предложен за поста, ще бъде член на съвета.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com