Политика

Контраразузнавач ще съветва Плевнелиев

Контраразузнавач ще съветва Плевнелиев

София. Бивш анализатор в контраразузнаването е едно от най-обсъжданите имена за секретар на президента Росен Плевнелиев по въпросите на отбраната и националната сигурност. Става дума за Георги Кръстев, който в момента е експерт в Министерския съвет, научи агенция Стандарт Нюз.

Кръстев е от екипа на съветника по сигурността на премиера Бойко Борисов - ген. Румен Миланов. Той е един от авторите на новата стратегия за национална сигурност. Преди да стане експерт на "Дондуков" 1, е бил служител на Национална служба "Сигурност", където е правил анализи.

Ако Кръстев бъде одобрен, това ще е втори експерт от екипа на Миланов, който отива в Президентството. Преди това на "Дондуков" 2 отиде бившият шеф на ДАНС Цветлин Йовчев, който стана началник на кабинета на Плевнелиев. Георги Кръстев ще заеме изцяло нов пост - секретар по обрана и национална сигурност. Той беше създаден на мястото на предишните два в администрацията на Георги Първанов - съветник по военните въпроси и секретар по националната сигурност.

Според източници от военното министерство най-вероятно армията няма да излъчи свой представител за секретар, но пък ще е добре представена в новия Съвет по отбрана, който се създава на "Дондуков" 2.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай