Борислав Цеков: Соросоидите са самата корупция

В това няма нито морален, нито смислен политически заряд, написа още той

Борислав Цеков: Соросоидите са самата корупция | StandartNews.com

Борислав Цеков съпоставя ефективността и посланията на двете крайни политически малцинства у нас – "копейките" и "соросоидите", като подчертава, че последните са се превърнали не в борци срещу корупцията, а в нейни защитници, загубили моралния заряд и легитимността на алтернатива.

Ето какво написа той в личния си Facebook: 

"Съпоставям политическите акции на двете радикални малцинства - соросоидите и копейките.

В обществената дискусия съм критик и категоричен опонент и на двете, но тук става дума не за съгласие или несъгласие, а за съпоставяне на техните послания и ефективност.

И съпоставката съвсем не е в полза на соросоидите. Копейките успяха да изкарат повече хора при техните мимолетни протести срещу еврото, а посланията им, колкото и неприемливи да са за България, имаха ясно политическо съдържание - друга посока на развитие.

Обратно, соросоидите извеждат на улицата в София и Варна хора, чиято бройка не е достатъчна да избере дори половин депутат.

Но по-важното е, че посланията им се свеждат  до примитивното - "не пипайте нашите". Нищо политическо няма в това да протестираш срещу търсенето на съдебна отговорност за мащабна корупция, за която сигнализират от първо лице хора от "кухнята" на управлението в София и Варна  а не анонимни тролски фабрики или медийни манипулации.

Това не е политика, нито гражданска кауза.

Това е котерийна борба за замитане на корупцията и за осигуряване на безнаказаност на "наш'те" във властта.

И нищо друго!

Независимо в какви кухи опорки и глуповати фрази се облича. Опитите да се привиждат в тези котерийни акции някакъв римейк на протестите от 2020 г. са напълно несъстоятелни. Знаете ли защо?

Защото през 2020 г. това политическо малцинство беше в позицията на алтернатива на едно дългогодишно управление с всичките му проблеми.

Те бяха политическите обвинители на властта, които казваха: "да свалим онези и да поемем собственоръчно властта, за да спрем корупцията".

Това имаше и определен морален заряд.

Сега обаче е съвсем различно - те не са обвинители, а обвиняеми. Те не са анти-корупция, а самата корупция, при това разкривана отвътре, от техните си редици.

В това няма нито морален, нито смислен политически заряд.

Затова днес те не са никаква алтернатива, а просто част от властта, която е обвинена в корупция."

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай