Месец след първото дарение на медицинска апаратура за ВМА, дарител №1 в националната кампания за подпомагане на българското здравеопазване в борбата срещу коронавируса предостави нови два респиратора на Военно медицинска академия. Стойността на новото дарение на Делян Пеевски е 68 000 лева.
Виж още: Пеевски с голямо дарение и за ВМА
Отделно, преди седмици той дари и средства за медиците, които са на първа линия в борбата срещу вируса. До момента предоставените от него средства в националната кампания надхвърлят 4 милиона лева.
Виж още:Пеевски с дарение и за медиците от ВМА
Голямо дарение направи Българската минно-геоложка камара. Организацията е предоставила безвъзмездно над 2 милиона лева до този момент в кризисната ситуация. От сумата 530 хиляди са отделени за доставки на медицински стоки от Китай.
1 500 000 лева са за покриване на различни нужди на болниците в цялата страна. PAYSAFE дариха 36 000 лева за лекарите, които се борят с COVID-19.
Близо 141 000 лeва дариха фирми и граждани на болница „Св. Екатерина. От тях 30 500 лв. са дарени от "Зора" - "Ем ЕМ Ес", фирма "Джи Си АР" са дали 30 000 лева, "Арсенал" – 20 хиляди, както и ELLATZITE-MED AD още 20 000 лева.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com