Спекулация е, че в автобуса-ковчег е имало туби с бензин или пиротехника. Това заявиха от македонската туристическа агенция "Беса транс".
От "Беса транс" призоваха медиите "да не спекулират и да не пречат на разследването". "Искаме да информираме близките на загиналите, както и тези на ранените, че в автобуса не е имало никаква контрабандна стока - нито гориво, нито пиротехника.
Става въпрос за клеветнически спекулации. Резервоарът на автобуса побира 450-500 литра гориво. В автобуса не е имало допълнителен резервоар за контрабанда", съобщиха още "Беса транс", предаде bgonair.bg.
В сряда македонското Миниcтeрcтвo нa трaнcпoртa и cъoбщeниятa отне разрешителното на "Бeca трaнc", защото катастрофиралият автобус нe съществува в eлeктрoнния рeгиcтър зa издaдeни лицeнзи
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com