Абрамович отровен след пътуване до Киев?

Руският милиардер Роман Абрамович разви симптоми, подобни на признаци на отравяне, след като пътува до Украйна и участва в организацията на преговорите между Москва и Киев . Това съобщава The Wall Street Journal , позовавайки се на източници, близки до ситуацията, пише Лента ру.
Според The Wall Street Journal Абрамович и двама членове на преговарящата група от Украйна са имали зачервяване на очите, сълзене и лющене на кожата на лицето и ръцете. В момента състоянието им се е подобрило, няма опасност за живота им, твърдят източници на вестника.
Известно е също, че една от жертвите може да е депутатът от Върховната Рада Рустем Умеров. Както "Комерсант" писа , самият народен представител отрече тази информация, като увери, че всичко е наред с него.
По-рано "Таймс" разкри информация за бележка от украинския президент Владимир Зеленски, предадена от Роман Абрамович на руския лидер Владимир Путин . Според вестника след срещата в Киев бизнесменът е отлетял за Москва, за да предаде ръкописна бележка, очертаваща позицията на Украйна по условията на мирното споразумение.
На 24 март говорителят на Кремъл Дмитрий Песков потвърди, че Роман Абрамович е участвал в началния етап на организиране на преговорите между двете страни. Той допълни, че в момента в процеса участват екипи за преговори.
Преговорите между Москва и Киев започнаха на 27 февруари, три дни след началото на руската специална операция на територията на Украйна.
Зеленски издаде Абрамович: Обръща ли се олигархът срещу Путин?
Шок на "Олд Трафорд"! Галатасарай се справи с Ман Юна...
Проф. Асен Конарев прие удостояването си с „Доктор хо...
Миньорите казаха кога ще бъде освободена АМ "Тракия"
Любима родна актриса съобщи най-радостната новина
Извънредно! Похитителят край Сандански реши съдбата н...
Борисов разкри кой постигна споразумението с миньорит...
Русия реже достъпа до една от най-важните интернет ус...