Белград. В Сърбия бе открит нов затвор, предназначен само за много опасни престъпници, осъдени на от 10 до 40 години затвор. Сръбското електронно издание "Блиц" твърди, че това е най-модерният и най-строго охраняван затвор на Балканите.
Новата сграда се намира в белградския квартал Падинска скела и заема площ от 10 500 кв. м. Затворът е на три етажа и има 222 килии с капацитет 450 места. Строителството му е започнало в средата на 2009 г. и за него са били изразходвани 10 млн. евро, съобщи Вести.
Освен това сръбският Алкатрас, както вече го наричат, има най-съвременни мерки за сигурност. В затвора има всичко необходимо за режима на затворниците, така че щом осъденият влезе в него, излиза чак когато изтърпи наказанието си.
С откриването му значително ще се облекчат пренаселените затвори в Сърбия. "Алкатрас" ще приеме първите осъдени след около месец.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com