Москва. Русия се противопоставя категорично срещу военна интервенция в Сирия, заяви руският заместник външен министър Генадий Гатилов. Според него ще бъде прибързано Съветът за сигурност на ООН да обмисля нови мерки на този етап.
Редица страни предприеха действия за експулсирането на сирийските дипломати в знак на протест срещу масовото убийство на цивилни граждани в сирийския град Хула. По данни на ООН над 100 души са били убити, като много от жертвите са били деца. Убийствата в Хула предизвикаха международното недоволство. Великобритания, Франция и Съединените щати са сред страните, които решиха да изгонят сирийските дипломати.
Както агенция Стандарт Нюз писа по-рано, френският президент Франсоа Оланд заяви, че не изключва военната намеса.
Международният пратеник Кофи Анан се срещна вчера с президента Башар Асад в Дамаск в опит да спаси мирния план. След преговорите Анан заяви, че Сирия е достигнала "връхната точка". Думите са чудесни, но действието е по-добро. Важно е да покажем чрез действия истинския ангажимент към плана. Това иска международната общност сега - действия, не думи, каза Анан.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com