Санта Мария. Загиналите в пожара, който избухна в нощен клуб Kiss в бразилския град Санта Мария, вече са 245 души, съобщи АФП. Други 48 пострадали са болница, уточнява началникът на полицията в областта майор Клеберсон Бастианело от батальона за специални операции.
Пламъците избухнали около 2 часа през нощта срещу неделя. В интервю за местното радио "Гауча" полицай разказа, че по първоначални данни загиналите не са обгорени или задушени, а били стъпкани в настъпилата паника и опита на стотици хора да избягат на улицата.
Клубът е само с един вход/изход и на огнеборците се наложило да пробият външна стена, за да улеснят спасителната операция. В района са привлечени всички сили на пожарната, гражданска защита, полицията и болниците.
Предполага се, че причината за пожара са фойерверки, използвани в заведението, докато в него е имало около 2000 души, допълват местните издания.
Първочално бе съобщено за 159 души загинали и над 200 тежко ранени. По-късно много от настанените в болницата починали.
Град Санта Мария се намира на около 300 км от Порто Алегре в централния щат Рио Гранде до Сул. Според полицията, това е най-тежкият подобен инцидент в историята на щата.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com