Вердер пак бие в Бундеслигата

Тимът от Бремен прекъсна серията от 5 мача без успех

Вердер пак бие в Бундеслигата | StandartNews.com

Отборът на Вердер победи с 3:1 Фортуна в първия мач от 14-ия кръг на Бундеслигата и така и прекъсна негативната си серия от пет мача без успех. Привлеченият от Нюрнберг през лятото Кевин Мьохвалд откри резултата за тима от Бремен в 20-ата минута. Малко преди края на първото полувреме обаче Доди Лукебакио от дузпа изравни. В 71-ата минута Мартин Харник отново даде преднина на Вердер, а 7 минути по-късно Джош Сарджънт оформи крайното 3:1. С успеха Вердер излезе на 7-мо място в класирането с 21 точки, колкото има и 6-ят Хофенхайм. Фортуна остава последен с 9 т. Водач в класирането е Борусия Д с 33 т, пред Борусия Мьонхенгладбах - 26 и РБ Лайпциг - 25. Кръгът продължава днес от 16,30 ч със срещите: Байер - Аусбург, Байерн - Нюрнберг, Шалке 04 - Борусия Д, Фраюбург - РБ Лайпциг, Волфсбург - Хофенхайм и Херта - Айнтрахт. Утре от 16,30 ч са последните срещи: Майнц 05 - Хановер 96 и Борусия М - Щутгарт.